![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9166377
*
nr 916 6377
Spegel
Oval, Belgien, 72x117
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 18:02:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 14:56:29
1
150 kr
3/10 00:46:12
2
200 kr
6/10 15:17:07
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt europa europeisk oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 916 6377
Spegel
Oval, Belgien, 72x117
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 14:56:29 | 1 | 150 kr |
3/10 00:46:12 | 2 | 200 kr |
6/10 15:17:07 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt europa europeisk oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58